Dombrova Piano Duo to duet fortepianowy stworzony przez dwóch młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej.

Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk są przyjaciółmi od szóstego roku życia. Obydwaj swą edukację muzyczną rozpoczęli w dąbrowskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Pierwsze kroki muzyczne stawiali dzięki mgr Małgorzacie Adamczyk, która rozbudziła w nich zamiłowanie do fortepianu oraz muzyki klasycznej. Okres dalszej edukacji muzycznej, to współpraca obydwu muzyków z mgr Marią Zegalską. Rozpoczynając studia, w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w 2010 r. postanowili podjąć próbę stworzenia duetu fortepianowego. Czas studiów był dla obu muzyków okresem współpracy z wybitnymi pianistami i pedagogami polskiej sceny muzyki klasycznej. Łukasz Szubski współpracował z prof. Józefem Stomplem, dr hab. Magdaleną Lisak, dr Piotrem Sałajczykiem. Krzysztof Włodarczyk natomiast z prof. Zbigniewem Raubo, Piotrem Banasikiem oraz Łukaszem Trepczyńskim.

      Chęć połączenia przyjaźni z pasją do muzyki, a także liczne wspólne występy w Ośrodkach Kultury, podczas imprez okolicznościowych, m.in. :

- koncert realizowany w ramach festiwalu SSAFKA w Akademii Muzycznej w Katowicach;

- koncert w Royal Albert Hall w sali Elgar Room w Londynie;

- koncert w Filharmonii Śląskiej w sali koncertowej im. Karola Stryji;

- koncert w Barcelonie w Centre Civic Can Deu;

- koncerty w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej;

zaowocowały powstaniem duetu Dombrova Piano Duo. Poza przyjaźnią i wspólnymi koncertami, pianistów łączy również praca. Obaj zajmują stanowiska nauczycieli fortepianu oraz akompaniatorów w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej - szkole, której zawdzięczają swoją wspólną pasję do muzyki. Ponadto oboje od 2011 roku współpracują z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego. Wykonują najrozmaitsze pozycje repertuarowe muzyki klasycznej i rozrywkowej.

 

Każdy z pianistów z zamiłowaniem zajmuje się realizacją osobistych zainteresowań.

      Łukasz Szubski od 2010 roku jest pianistą w Katowickim hotelu Monopol a od 2017 roku pianistą w hotelu Poziom 511 Design&Spa w Ogrodzieńcu. W swoim bogatym repertuarze posiada kilkaset utworów muzyki filmowej, jazzowej, klasycznej, a także wiele własnych aranżacji popowych i rockowych hitów. Od wielu lat gra także w licznych lokalach, restauracjach, hotelach oraz na imprezach okolicznościowych m. in. w strefach VIP Room podczas koncertów: Coldplay i Depeche Mode na Stadionie Narodowym w Warszawie, oraz Guns'n'Roses na Stadionie Energa w Gdańsku. W salonach Toyoty oraz Lexusa w Warszawie podczas premier nowych modeli samochodów.

      Krzysztof Włodarczyk w 2013 roku występował wraz z orkiestrą AUKSO na VIII Międzynarodowym Festiwalu im. Grzegorza Gorzyckiego oraz brał udział w nagraniu „Othello Symphony” Elliota Goldenthala. W 2016 roku brał udział w „Koncercie na 21 fortepianów" z Filharmonią Kaliską. W roku 2015 rozpoczął pracę na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach jako akompaniator.

 

      W 2015 roku pianiści wspólnie rozpoczęli dalszą edukację muzyczną na studiach podyplomowych

w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, które ukończyli w 2017 roku z wyróżnieniem. Wybierając kierunek kameralistyki, z ogromnym zapałem i zamiłowaniem do muzyki rozwijali swoje umiejętności, kontynuując wieloletnią współpracę z prof. zw. Urszulą Stańczyk.

 

Dotychczasowe osiągnięcia duetu to:

- I NAGRODA na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ‚London’ Grand Prize Virtuoso 2016,

- I NAGRODA na 10. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym i Festiwalu Svirel w Nova Gorica na Słowenii

- III NAGRODA na 7. Międzynarodowym Konkursie Giovani Musicisti Premio „Antonio Salieri”,

- WYRÓŻNIENIE na 1. Rising Stars Grand Prix 2016 – Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Berlinie.

- Nagroda Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej, za osiągnięcia w Dziedzinie Kultury.

- Nagroda Dziennika Zachodniego w Plebiscycie na Osobowość Roku 2017 w Dziedzinie Kultury.